راه‌اندازی خط دریایی میان جزیره قشم و خصب عمان

وزیر مشاور و استاندار مسندم عمان اعلام کرد: در صورت تمایل و آمادگی دو طرف می‌توان برای راه‌اندازی مجدد خط دریایی میان جزیره قشم و جزیره خصب عمان برنامه‌ریزی کرد و شاهد تردد مسافران در این مسیر باشیم.
راه‌اندازی خط دریایی میان جزیره قشم و خصب عمان

راه‌اندازی خط دریایی میان جزیره قشم و خصب عمان

ابراهیم بن سعید ابوسعیدی روز جمعه در دیدار با افشار فتح اللهی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به ظرفیت‌های بسیار عالی اقتصادی در حوزه نفت و انرژی و گردشگری در قشم، اظهار داشت: با توجه به تفاهم‌نامه‌های امضا شده در سفر اخیر آیت‌الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران به عمان، امیدواریم در آینده شاهد توسعه بیشتر این حوزه باشیم.

وی افزود: استان مسندم به واسطه نزدیکی به منطقه آزاد قشم برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری و استفاده از توانمندی‌های دو طرف آمادگی دارد.

استاندار مسندم عمان با اشاره به توانمندی‌های موجود در منطقه آزاد قشم، از مجموعه‌های اقتصادی و تجاری به ویژه در حوزه نفت و انرژی برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی سالانه مسقط جهت معرفی و نمایش توانمندی‌های خود، دعوت کرد.

ضرورت توسعه همکارهای اقتصادی و گردشگری میان قشم و عمان

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این دیدار بر ضرورت توسعه همکاری‌های اقتصادی و گردشگری میان دو منطقه تاکید کرد.

افشار فتح اللهی با ابراز امیدواری از راه‌اندازی خطوط دریایی و هوایی میان جزیره قشم و عمان، اظهار داشت: امیدوار هستیم با راه‌اندازی خطوط دریایی و هوایی شاهد افزایش تردد گردشگران و مسافران میان این دو منطقه در آینده نزدیک باشیم.

وی ادامه داد: نزدیکی فرهنگی در کنار نزدیکی جغرافیایی میان جزیره قشم و استان مسندم عمان می‌تواند زمینه‌ساز توسعه فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری در این منطقه باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری موجود در جزیره، افزود: رونق صنعت گردشگری یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که با نگاه به توسعه همکاری‌ها با جوامع محلی در جزیره قشم پیش بینی شده است.

فتح الهی با بیان اینکه نزدیکی میان جزیره قشم و خصب در استان مسندم عمان یک مزیت خوب به شمار می‌رود، گفت: جزیره قشم همچنین از نظر تولید محصولات شیلاتی به ویژه در حوزه میگو و پرورش ماهی در قفس دارای جایگاه برتر در استان هرمزگان است و فرصت‌های خوبی برای توسعه و پیشرفت در حوزه آبزی‌پروری و صادرات محصولات آن در منطقه وجود دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌های خوبی نیز در حوزه بانکرینگ در این منطقه صورت گرفته است و برای همکاری در این زمینه و تامین سوخت مورد نیاز کشتی‌های عبوری در منطقه تنگه هرمز آمادگی کامل در آینده نزدیک به وجود خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد قشم برای امضای تفاهم‌نامه‌های مشترک در حوزه‌های مختلف گردشگری، تجاری، نفت و انرژی و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی به صورت مشترک آمادگی کامل دارد.

راه‌اندازی خط دریایی میان جزیره قشم و خصب عمان
مجان أرض المستقبل - رنت ماشین عمان